Strony

21 lutego 2015

Before / After


Weszło mi w nawyk już chyba wrzucanie tu postów tego typu raz na kilka miesięcy ;) Już to pisałam, ale coś takiego naprawdę pomaga spojrzeć na własne zdjęcia tak z boku, zobaczyć co jest okej, co mniej okej, zastanowić się, co teraz z perspektywy czasu mogłabym poprawić. Od razu zaznaczę, że zdjęcia z lewej to zdjęcia poddanej już lekkiej obróbce w Lightroomie. Najpierw pracuję z formatem RAW, żeby doprowadzić zdjęcie do takiej formy, która umożliwia mi łatwiejszą i szybszą obróbkę w Photoshopie. Nie robię wiele w Lightroomie, zwykle bawię się jedynie ekspozycją, wyciągam biele/czernie, zmniejszam nasycenie lub poprawiam lekko balans bieli. Na ten moment nie wyobrażam już sobie nawet robienia zdjęć w formacie JPEG. Przyzwyczajenie do RAW zajęło mi trochę czasu, ale zdecydowanie było warto i wszystkim to polecam, zwłaszcza przy okazji robienia zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych, kiedy zależy nam na zachowaniu dobrej jakości.  
14 komentarzy:

 1. RAWy są super! sama się do nich przekonałam, tylko teraz żałuję, że tak późno!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam to samo :) ale jakby nie patrzeć: lepiej późno niż wcale!

   Usuń
 2. wystarczy zwiekszyc nasycenie/kontrast. ladnie ale nic nadzwyczajnego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli uważasz, że wystarczy zwiększyć nasycenie i kontrast to widać, że mało wiesz o obróbce zdjęć i photoshopie :) a że nic nadzwyczajnego... no nie miało to być nic nadzwyczajnego. to tylko standardowa obróbka w końcu :)

   Usuń
 3. Znasz jeszcze jakieś programy do obróbki RAWów oprócz lightrooma? I jak już skońćzysz obróbkę w RAWie to zmieniasz na JPG i dopiero przerabiasz w photoshopie? :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko wtyczka Camera RAW do Photoshopa przychodzi mi do głowy :) w Lightroomie jak już mam przygotowane zdjęcie to prawym przyciskiem myszy klikam na zdjęcie, wyskakują opcje, wybieram Edit In i Photoshop. wtedy otwiera się zdjęcie w Ps'ie (jako tiff lub psd) i obrabiam. a później zapisuję w takim formacie w jakim chcę.

   Usuń
 4. Mi się podoba :) Obróbka idealnie pasuje do zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej, bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia i sposób, w jaki je przerabiasz. Czy mogłabyś dodać bardziej szczegółowy wpis, jak to robisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu już trochę o tym pisałam (:
   http://eemotional.blogspot.com/2014/09/obrobka-zdjec.html

   Usuń
 6. Piękne zdjęcia a obróbka idealnie do nich pasuje! :)
  Ja też lubię sobie zrobić takie Before i After i popatrzeć nad czym muszę popracować i jak się moje zdjęcia zmieniają ;)

  Pozdrawiam! x

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjna obróbka, miło się patrzy na taką zmianę zdjęć, delikatnie ale ze swoim wyrazem <3
  Dobry pomysł na post :)

  OdpowiedzUsuń
 8. super obróbka zdjęć delikatna ale zmienia odbiór pracy *.*
  zapraszam do mnie http://arekbudkiewiczphoto.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. O, Ty babo, Ty masz blogasia :D

  OdpowiedzUsuń