Strony

9 sierpnia 2016

Before / After


Taki mały wpis w związku z faktem, że dziś są moje urodziny i jestem w całkiem prezentowym nastroju, a wiem, że lubicie notki tego typu! Zawsze się trochę stresuję, gdy wrzucam posty before/after, choć właściwie sama nie wiem dlaczego. Tym bardziej, że teraz już nawet nie umiałabym przestać - w ten sposób mam świetny wgląd w to w jakim kierunku idzie moja obróbka i jak rozwijam się fotograficznie, mam szansę dostrzegać zmiany w jakie zachodzą w moim podejściu do zdjęć. Swego czasu byłam zakochana w czarno-białych fotografiach, bo jak wielu trochę naiwnie myślałam, że dzięki temu zdjęcia mają pewną głębię, niezależnie od tego co właściwie przedstawiają. Potem miałam długo trwającą fazę na zgaszone chłodne kolory, szczególnie kombinacje różnych odcieni niebieskiego i szarości. Teraz z kolei stawiam głównie na kolor, co jeszcze kilka lat temu byłoby pewnie dla mnie nie do pomyślenia. Pokochałam żywe barwy i kontrasty i nie wyobrażam sobie, że mogłabym z nich zrezygnować. Coraz więcej też się bawię w Photoshopie, odkrywam funkcje, których do tej pory raczej unikałam. Może wkrótce opublikuję kilka takich moich eksperymentów, prawdę mówiąc jestem ciekawa reakcji na nie, ale póki co nie czuję się w nich jeszcze na tyle pewnie, by wystawiać je na światło dzienne. Na razie zostawiam więc Was z tymi poniżej i jak zawsze jestem ciekawa opinii!***3 komentarze:

 1. Moim zdaniem nie masz się czym stresować Kochana, bo Twoja obróbka nie jest tylko "przykrywaniem" niedoskonałości, ale ulepszaniem w mały sposób tego co wspaniałe już na samym początku! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wyglądają! Podoba mi się, że Twoje zdjęcia są dobre już bez obróbki, a dodajesz im tylko (lub aż) więcej głębi, kolorów, podkreślasz je, nie zmieniasz wszystkiego w Photoshopie :)
  Brawo!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna obróbka i wspaniałe kadry. :)

  OdpowiedzUsuń