Strony

30 grudnia 2014

2014 rok, podsumowanie


Wow. Rok 2014 się kończy, więc nadszedł czas podsumowań i wyciągania wniosków ;) To był dla mnie bardzo intensywny rok. Pod każdym względem, fotograficznym także. Masa wzlotów i upadków, ale w ostatecznym rozrachunku niczego nie żałuję i myślę, że wychodzę na plus. Wydaje mi się, że ten rok mi wiele dał, sporo mnie nauczył o mnie samej i moich oczekiwaniach. Przez kilka pierwszych miesięcy miałam bardzo duże załamanie, związane po części ze zdrowiem i tak naprawdę dopiero jakoś w czerwcu udało mi się pozbierać na tyle, żeby przypomnieć sobie za co w ogóle pokochałam fotografię. Z tej drugiej części roku jestem zresztą bardzo zadowolona, bo widzę, że ten powrót motywacji odbił się na zdjęciach :) Coraz wyraźniej wyrabia mi się styl i mam takie poczucie, że wreszcie jestem gotowa zabierać się za trudniejsze projekty, których do tej pory się zwyczajnie bałam. Nie jestem ogromną fanką postanowień noworocznych, ale gdybym miała wyznaczyć sobie jedno na ten nadchodzący 2015 rok - to byłoby to właśnie to. Chcę wreszcie zabrać się za te kilka pomysłów, które siedzą mi w głowie od lat, a które zawsze do tej pory wydawały się niemożliwe do zrealizowania. Jeśli coś mi ten rok dał to chyba właśnie to, taką pewność, że stać mnie na więcej. Kiedy na początku 2010 roku odkryłam fotografię pamiętam, że byłam oczarowana. To było takie "o matko, ja też chcę tak tworzyć!" i ślinotok nad zdjęciami fotografów, których prace mi się wtedy podobały. Ekscytacja, zachwyt, wymieszane z myślą, że nigdy nie dojdę do takiego poziomu. A teraz jestem tu, patrzę na moje obecne portfolio i myślę sobie, że to jest właśnie ten poziom, o którym te 5 lat temu marzyłam. Oczywiście, teraz poprzeczka jest już znacznie wyżej i chcę rozwijać się jeszcze bardziej, ale fakt pozostaje faktem. Fotografia daje mi bardzo dużo radości, poznaję niesamowitych ludzi, rozwijam się ciągle i to sprawia, że czuję się człowiekiem trochę bardziej spełnionym, trochę bardziej szczęśliwym. Mam nadzieję, że pod koniec 2015 będę mogła napisać coś podobnego. Na ten moment mam na ten nadchodzący rok wiele planów i bardzo chciałabym je zrealizować, jeśli nie wszystkie to przynajmniej część.***

Zapraszam na

7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. dziękuję, kochana ;* Tobie również

   Usuń
 2. Twoja galeria jest dla mnie wielką inspiracją, widać że nic samo się nie zrobi, trzeba sie strać aby z roku na rok było coraz lepiej :) Oby kolejny rok był dla ciebie bardzo owocny :)

  http://thebeautyofinthedetails.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo mi miło :) dziękuję i szczęśliwego Nowego Roku Ci życzę!

   Usuń
 3. Jestem pełna podziwu, gdy patrzę na Twoje prace. Kiedyś Ty inspirowałaś się innymi, dziś - inni inspirują się Tobą. Mam nadzieję, że 2015 rok pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć Ci skrzydła i będę mogła patrzeć na Twoje zdjęcia z jeszcze większą zazdrością. Chciałabym osiągnąć kiedyś ten poziom, na którym Ty znajdujesz się obecnie! Twoje prace są niesamowite - przyciągające, hipnotyzujące, zatrzymujące spojrzenie.
  Udanego Sylwestra i szczęśliwego nowego roku! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. naprawdę jest mi bardzo bardzo miło, że tak uważasz! to cudowne, że mogę kogoś zainspirować i zmotywować do rozwijania swoich pasji samemu się przy tym spełniając! pozdrawiam ciepło i Tobie też życzę cudownego Nowego Roku i rozwoju w tym, co kochasz! :)

   Usuń
 4. Wspaniale ze Cie odnalazlam, ze masz bloga <3 bede czesciej wpadac, uwielbiam Twoje prace!

  OdpowiedzUsuń